STRES YÖNETİMİ

 

Stres, insanların heyecansal durumlarla beraber, karşılaştığı gerginlik durumudur. Bu gerginlik durumundan etkilenerek günlük hayatımızda ve verdiğimiz kararlarda hatalar yapabilmekteyiz. Stres yönetimi ile o en kötü anınızda bile doğru karar verebilmek için yapmanız gerekenleri öğreneceksiniz. Heyecan ve kaygılı zamanlarınızda kaliteli karar alabilmek için, sağlam bir zeminde düşünebilmek için stres yönetimine ihtiyaç vardır.

Zamanınızın büyük bir kısmını stres altında geçiriyorsanız, vücudunuza bir etkisinin olmayacağı söylenemez.

Stres yönetimi gerekliliği

Her şey düşünce ile başlar: Kötü düşünceler vücudumuzdaki kimyasal dengeleri olumsuz yönde etkiler. Olumsuz yönde etkilenen dengeler bizim hastalanmamıza yol açar. Buradan yola çıkarak olumlu düşüncenin gücünü tahmin etmek çok da zor olmayacaktır. Pozitif düşünceler bütün dengeleri alt üst edip vücudunuzu sistematik yönde düzenleyecek ve bizleri normalizasyon sürecine yönlendirecektir. Peki sizce de bu kadar önemliyse bu konu neden düşüncelerimizi yönetmeliyiz sorusu saçma değil mi?

 

Düşüncelerimizi yönetmek demek vücudumuzu yönetmek demektir. Bir takım hastalıklar, duygu bozukluklarından kaynaklanmaktadır. Bunları biliyor olmak stres yönetimine başlamak yeterli bir gerekçedir.