EFT NEDİR?  

Duygusal özgürleşme teknikleri (Emotional Freedom Techniques)

Enerji akmak zorundadır. Olumsuz bir olay yaşadığımızda duygularımız da olumsuz olarak etkilenir. Negatif düşünmeye başlarız. Böyle bir durumda enerji bedeninde blokajlar oluşur. Yani ilgili meridyenlerde tıkanıklığa neden olur. 

​​

STRES = ENERJİ BEDENİNDEKİ TIKANIKLIK

Stres ne kadar yüksekse enerjimiz o kadar düşüktür. EFT Eğitimi ile vücudumuzdaki bazı akupunktur noktası olarak bilinen noktalara parmak uçlarımızla hafif vuruşlar yaptığımızda enerjimiz dengelenir ve negatif duygular da kaybolur. Bu eğitimi alan kişiler saatler hatta dakikalar içinde olumsuz düşüncesinden kurtulabilir, kedi köpek korkusu konusunda başarıya ulaşabilir. Depresyonpanik atak ve stres yönetimi gibi günlük hayatını olumsuz etkileyen durumlar karşısında ne yapacağını bilir. Ancak EFT Eğitimi, EFT Uzmanı kişiler tarafından verilmelidir.

Woman doing EFT on the karate chop point

EFT NASIL UYGULANIR?

İğnesiz akupunktur da denilen EFT ile bedenimizdeki bazı akupunktur noktalarına parmak uçlarımızla hafifçe vuruşlar yapılır. 

Böylece vüdumuzda enerji akışını geliştirmiş oluruz. İlgili meridyenlerdeki blokajlar açıldığında, kişi artık kendisini etkileyen olumsuz duygulardan kurtulmuş olur. O acı veren anıları artık ona acı vermez ya da korkularından ve üzüntülerinden arınır. Ve kişi artık daha pozitif, daha enerjik hisseder. EFT Eğitimi alınan eğitim türüne göre bir kaç dakika ile bir kaç seans sürebilir. 

EFT uygulanırken dikkat edilmeli bu uygulama sırasında kişiye zarar vermekten kaçınılmalıdır. Bu yüzden eft uygulama sırasında belirlenen noktalara vurulmalı, verilen eğitimde başarıya ulaşma hedeflenilmelidir.

 

EFT Uzmanı Melek Dilek KIRIKKANAT ile sizde olumsuz duygularınızdan kurtulabilir ya da kedi köpek korkusu gibi hayvan korkunuz (zoofobi) varsa yenebilir, hayvanlarla daha eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

​​

''BÜTÜN OLUMSUZ DUYGULARIN NEDENİ, VÜCUDUN ENERJİ SİSTEMİNİN BOZULMASIDIR.''

                                                                                                                                                           Gary H. Craig

EFT.png